רעיונות למסיבת בר מצווה

רעיונות למסיבת בר מצווה – מסיבת בר מצווה היא אירוע הנעורים החשוב ביותר בגיל העשרה עבור נער מתבגר, בטח בתחום האירועים המשפחתיים. הפעם הבאה שנער יחגוג אירוע בסדר גודל דומה יהיה כמובן בחתונתו, כך שמדובר באירוע גדול ללא ספק. אולם מה יהיה תוכנו של האירוע, מלבד הטקס הידוע בבית הכנסת ונאום התודה הנרגש של חתן השמחה?

כאן יש שפע של רעיונות למסיבת בר מצווה, כאשר יש לזכור שהתוכן צריך להתאים גם עבור בני הנוער המכבדים את חתן השמחה באירוע, וגם את המבוגרים הבאים לאירוע המשפחתי המשמח

בר מצווה הוא אחד האירועים הגדולים בחייו של אדם יהודי באשר הוא. זהו אירוע שהוא זוכר כל חייו, לטוב ולרע. לכל הפחות, זהו האירוע המכונן של ימי נערותו וגיל העשרה – הפעם הבאה שייחגג אירוע בסדר גודל דומה סביבו יהיה בחתונתו.

על פי הגדרה זו, זוהי אינה מסיבת יום הולדת רגילה. יום הולדת 13 עבור נער יהודי הוא גם נקודת ציון הלכתית, בה הוא מתחיל לשאת בעול המצוות הדתיות של היהדות, וגם נקודת מעבר "רשמית" מילדות לבגרות בעיני הציבור הכללי. אפילו החוק מבחין בין ילדים מתחת לגיל 12 ומעל גיל 12, היא שנת המצווה של הנער הצעיר…

לכן תכנון אירוע בר מצווה כולל כמה מרכיבים ידועים מראש – הטקס הידוע בבית הכנסת, לפי פרשת השבוע של אותו אירוע, וכן נאום התודה הנרגש של חתן השמחה. אולם מרכיבים רבים אחרים באירוע משתנים לפי טעמו של חתן השמחה וטעמם של בני משפחתו, מה שמעלה מגוון רחב של רעיונות למסיבת בר מצווה שאפשריים עבור האירוע.

בהקשר זה, חשוב כי למסיבת בר המצווה או לאירוע מגיעים שני סוגי קהלים: בני הנוער הבאים לכבד את המסיבה של חברם, אשר בדרך כלל יהיו בני גילו או קרובים לגילו; וכן בני המשפחה המורחבת, ובו בעיקר מבוגרים – אבל גם ילדיהם מכל הגילאים.

תלוי בהיקפו של האירוע מבחינת מספר המוזמנים, יש לתכנן בהתאם את התוכן, האטרקציות, ההסעדה ומיקום האירוע המשמח.

רעיון למסיבת בר מצווה: פוד טראק

אחת האטרקציות הטרנדיות ביותר בשנים האחרונות באירוע בר מצווה הינו הצבת פוד טראק – דוכן מזון נייד – באירוע עצמו. פוד טראק לבר מצווה יכול לכלול מזון כללי מכל מיני סוגים, או יכול להתמקד בסוג מסויים של מזון המוגש בו.

כמו כן, בהתחשב בחלוקת הגילאים של האורחים, ניתן להזמין מספר סוגי פוד טראק לאירוע, כדי לספק את הטעם הקולינרי של מגוון גילאים. למשל, פוד טראק של מתוקים עבור בני הנוער, ופוד טראק של דגים למבוגרים.

מספר דוכני הפוד טראק, התוכן הקולינרי המוצע בהם ואפילו מיקום הצבתם במרחב האירוע כמובן תלוי תקציב ותכנון של בעלי השמחה, אך די אם נאמר כי ישנו מגוון די רחב של אופציות פוד טראק במסגרת רעיונות למסיבת בר מצווה, כמעט לכל מסגרת תקציבית הגיונית לאירוע שכזה. ישנם אולמות וגני אירועים המציעים שירות של פוד טראק כחלק מאופציות האירועים בתוכם!

רעיון נוסף למסיבת בר מצווה: דוכני אוכל לאירועים

אם בפוד טראק עסקינן, ניתן כמובן להזמין דוכני מזון שונים למסיבת הבר מצווה. ניתן לחלק ולסווג אותם לפי סוגי מזון שונים – דגים, בשר, פסטות – או לפי סוגי מטבח אתניים: איטלקי, מרוקאי, טריפוליטאי, אשכנזי וכד'.

המגוון והפריסה של דוכני מזון לבר מצווה הינו חלק מתכנון הקייטרינג הכולל של האירוע, שכן במיוחד באירועים של המגזר החילוני יהודי בישראל, ההסעדה הינה חלק עיקרי לא רק באירוע עצמו ובקצב ההתפתחות שלו, אלא גם מדד חשוב להצלחתו.

לכן חשוב להכיר את קהל היעד המוזמן לאירוע, את טעמו הכללי, ולזכור שוב כי מדובר בקהל מגוון מאוד מבחינת גילאים, מה שמשליך על המנעד הקולינרי אשר צריך להיות מוגש במסיבת בר המצווה.

לכן חשוב להקדיש הרבה מחשבה גם להסעדה, לתוכן שלה, ולסוגים הרצויים של דוכני אוכל לאירועים אשר יגישו מזון לאורחי האירוע, בעת גיבוש רעיונות למסיבת בר מצווה הבאה עליכם לטובה.

רעיונות למסיבת בר מצווה

רעיונות למסיבת בר מצווה: אטרקציות לאירועים

לא די במזון כדי לספק את באי מסיבת הבר מצווה. יש צורך חשוב מאוד גם בתכנים אחרים שיעבירו את זמנם של האורחים באירוע. אז נכון, המזון תופס לא מעט זמן מהאירוע; כך גם קטעי המוסיקה והריקודים באירוע עצמו.

אבל הזמנת אטרקציות לאירועים הפכה לסטנדרט בפני עצמו, במיוחד במסיבות בר מצווה, בהם בני הנוער מתחרים עם בני גילם על המעמד החברתי המתגבש שלהם ועל מקומם בעולם. קונסולות משחקים, עמדות משחק, סדנאות למבוגרים ולילדים, בידור מסוג כלשהו כגון קוסם המהלך בין השולחנות, או אפילו מכשיר רודאו ("השור הזועם") הפכו לנוף קבוע ומוכר במסיבות בר מצווה.

תוכן ממומן: 5 יקבי בוטיק בצפון שלא תרצו לפספס באתר טריפ בגלילמעשנת בשר מקצועית או מעשנה בייצור עצמי?

לכן, במסגרת סיעור המוחות יש להעלות רעיונות למסיבת בר מצווה הכוללים גם את סוגי האטרקציות הרצויות באירוע. בבחירת אטרקציות אלו, כדאי להתחשב ברצונו, אישיותו ושאיפותיו של חתן השמחה, כמובן בכפוף לתקציב האירוע.

כמו כן חשוב לנסות ולהתאים אטרקציות לגילאים שונים של אורחים, כולל האפשרות שילדים צעירים רבים יגיעו אליו דווקא מצד בני המשפחה המורחבת, אותם יש להפעיל במהלך האירוע כדי שלא ישתעממו.

הפעלה נכונה של האורחים באמצעות אטרקציות לבר מצווה, יחד עם הסעדה מגוונת ועשירה למגוון האורחים הצפוי להגיע, היא ההיקף הנכון לתכנון במסגרת רעיונות למסיבת בר מצווה הצפויה. השילוב בין האוכל באירוע לבין תוכנו, כולל התאמה המוסיקה והאווירה, הוא שייצור את הזיכרון המרגש והמושלם ביותר הן לחתן השמחה, הן לחבריו והן לבני משפחתו – אשר ידברו על האירוע הזה הרבה שנים לאחר שיסתיים.

תוכן עניינים

אנחנו כאן בשבילך, מלא/י פרטים ומיד נחזור אליך!

באנר השכרת ציוד לאירועים
השכרת ציוד לאירועים קטנים